přívěsky na krk

- s dvěma korálky o průměru 2 cm v kombinaci bílé a světle hnědé s koženým řemínkem
Obří číše známé a slavné jako "tančící poháry" spatřily světlo světa v roce 1957. Jejich autor-tvůrce a sklářský umělec chtěl vytvořit sklenice, které by se vymykaly všednosti. Každá číše dostala jméno podle obličejové charakteristiky - Tlustá Berta...
je paličkovaný zlatou kovovou a bavlněnou nití ve smetanové barvě. Technika paličkování: pláténko, kroucené páry, lístkovina.
je přišitá v několika bodech do bižuterního zlatého kruhu o průměru 7 cm. Zdroj: Fritzsch A. (autor podvinku), Ryšavá J. (realizace). Paličkování 2014.
je paličkovaný tmavě a světle hnědou kovovou nití a efektní pletací přízí ve stejných barvách. Zapaličkovaná je perlička ve světle hnědé barvě. Technika paličkování: pláténko, kroucené páry, příze jako vložený pár.
je přišitá neviditelnou nití do bižuterního zlatého kruhu o průměru 4,5 cm. Zdroj: vlastní autorský návrh a realizace. Paličkování 2014.
je paličkovaný zlatou kovovou a bavlněnou nití ve smetanové barvě. Technika paličkování: pláténko, kroucené páry, zapaličkované drobné zlaté korálky. Střed doplněn drobnou bižuterií.
je přišitá neviditelnou nití do bižuterního zlatého kruhu o průměru 7 cm. Zdroj: Fritzsch A. (autor podvinku), Ryšavá J. (realizace). Paličkování 2014.
Záznamy: 11 - 20 ze 26
<< 1 | 2 | 3 >>

"Chtěl bych" to není nic.

"Chci" dělá divy.

A.R.Vinet

Člověk přece musí něco chtít, musí mít před sebou nějakou cestu o které ví, že někam vede.

A když věří, že je správná, má po ní jít a třeba zakopávat o kameny.

Šperk

je drobný ozdobný doplněk, který nosily a nosí na těle nebo na oděvu převážně ženy, ale ani muži nezůstávají v pozadí. Šperkem se nazývá např. brož, prsten, čelenka, náhrdelník, náramek, náušnice, přívěsek, spona do vlasů i na pásek, ale i manžetové knoflíky, jehlice do kravaty, korále, řetízky.

Některé šperky sloužily jako amulety a měly za úkol chránit nositele před zlými silami, jiné byly výrazem postavení a moci.

Šperky se dědily z generace na generaci a tvořily rodinné bohatství.

Drahým šperkům začala v 19. století konkurovat levná strojová výroba bižuterie.

Šperk pro různé příležitosti však lze vyrobit za pomocí paliček i z nití (kterých je obrovský výběr od klasických lněných a bavlněných až po efektní, kovové, nopkové apod.) a dozdobit korálky všech možných barev a tvarů. I když je velmi lehký, neztrácí nic na kráse za šperky z drahých kovů.

Každý upaličkovaný šperk je originální a darovaný potěší dvojnásobně.

Kontakt

Jana Ryšavá Praha 6 j.rysava@seznam.cz
paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník