Úholičky 2013

V 9.00 hodin se otevírá  brána zámecké zahrady.
deštník je dnes dobrým pomocníkem.
lze ve stáncích mj. zakoupit medovinu a český med.
je k dispozici za 150,- Kč hrnek s potiskem.
je připravena ke shlédnutí výstava starých paličkovaných krajek.
Záznamy: 1 - 10 ze 26
1 | 2 | 3 >>

Fotografování bez omezení. Fotografie se jmény publikovány se souhlasem.

"Chtěl bych" to není nic.

"Chci" dělá divy.

A.R.Vinet

Člověk přece musí něco chtít, musí mít před sebou nějakou cestu o které ví, že někam vede.

A když věří, že je správná, má po ní jít a třeba zakopávat o kameny.

Úholičky 2013

Pokus o rekord v paličkování na jednom místě

Je sobora 4. května 2013. V 9.00 hodin se otevírá brána zámku s krásnou zámeckou zahradou v Úholičkách nedaleko Prahy, kde se koná pokus o překonání rekordu v paličkování. Akci pořádají občanská sdružení Lidové kroje a lidová tvorba a Zámek Úholičky.

Počasí je nepřející, je 11°C a drobně prší. Začínáme prohlídkou výstavy starých paličkovaných krajek v přízemí soukromého zámku. Krajky je možno shlédnout mimo výstavu v Muzeu lidových krojů z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska v Kněževsi u Rakovníka, kde je stálá expozice soukromé rodinné sbírky stovky krojů paní Věry Čurdové, majitelky muzea.

Jako upomínku na tento den je možno zakoupit za 150,- Kč hrnek s potiskem. Rovněž lístky do tomboly, losovat se bude v odpoledních hodinách. Chladné a deštivé dopoledne zpříjemnila poberounská hudební skupina TŘEHUSK staropražskými a lidovými písničkami.

Současně probíhá registrace krajkářek a od 12 hodin postupně krajkářky paličkují za přítomnosti komise agentury Dobré ráno. Odměnou za tuto činnost je potvrzení o účasti. Celkem se zúčastnilo 72 krajkářek a krajkářů.

Odpoledne svými songy, kdy zasvítilo i sluníčko, zpříjemnil Orchestr Vocap. Děti v Amatérském loutkovémn divadélku Manetka shlédly pohádku a po skončení je "jezdec na koni" přivedl do zámecké zahrady, kde pobavil svým vtipným vystoupením nejen je, ale i dospělé diváky.

Odpoledne končí a my se loučíme se zámkem, zámeckou zahradou i Úholičkami. Na shledanou.

Kontakt

Jana Ryšavá Praha 6 j.rysava@seznam.cz
paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník