Fotografování bylo organizátory výstavy dovoleno. Foto paní Jany Lavičkové  publikováno s jejím laskavým souhlasem.

"Chtěl bych" to není nic.

"Chci" dělá divy.

A.R.Vinet

Člověk přece musí něco chtít, musí mít před sebou nějakou cestu o které ví, že někam vede.

A když věří, že je správná, má po ní jít a třeba zakopávat o kameny.

... a přišel čas Vánoc do Betlémské kaple

(výstava proběhla od 1.12.2012 do 6.1.2013)

Vánoční výstava, kterou tradičně pořádá Bonsai servis Praha, začala vernisáží v pátek 30. listopadu 2012 od 17.00 hodin v krásných prostorách Betlémské kaple v Praze 1, Betlémské náměstí 4. Úderem této hodiny se během chvíle zaplnila návštěvníky do posledního místa.

Zazvoněnímn zvonu z balkonu zahájila program Malá česká muzika J. Pospíšila, která přešla na jeviště a zahrála a zazpívala překrásné koledy.

Pořadem provázeli organizároři a tvůrci výstavy Ing. Blahoslav Lukavec a Jiří Kubec.

Koledy ze 16. století hrál a zpíval soubor staré hudby Alla Breve a na závěr vernisáže si všichni zazpívali s klavírním doprovodem "Purpuru" od Jiřího Suchého. Po té návštěvníci postupně přecházeli do podzemních prostor Betlémské kaple k prohlídce exponátů.

Letošní vánoční výstava byla věnována času a jeho měření, zejména v podobě hodin. Nechyběly ani tradiční vánoční symboly a vánoční betlémy. Celou expozicí se prolínala skutečně tekoucí voda, připomínající nekonečně plynoucí čas.

Pro ještě krásnější atmosféru hrál a zpíval i zde soubor staré hudby Alla Breve na improvizovaném podiu, dřevořezbáři a dřevořezbářky předváděli své umění a krajkářky paličkovanou krajku.

Nechyběl ani obchůdek s drobnými hotovými výrobky vhodnými jako vánoční dárky nebo jen tak pro potěšení.

Kontakt

Jana Ryšavá Praha 6 j.rysava@seznam.cz
paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník