KNIHOVNIČKA

První kniha o paličkování se kterou jsem se seznámila při mých začátcích v kurzech VSUŘ. Vysvětluje jednotlivé techniky krok za krokem obrazem i písmem. Neustále z ní čerpám vědomosti. Kniha zakoupena v době kurzu ve VSUŘ....
Ve třetí a zatím poslední knize autorka popisuje složitější krajkářské techniky jako je hráška a vláčka, včetně cvičných prací s krásnými, ale již náročnějšími podvinky.  
Druhá ze série knih vysvětluje další krajkářské techniky včetně cvičných prací a podvinků. Upaličkovala jsem podle podvinku srdíčka a dále čtverce, ze kterých jsem sestavila prostírku.
První ze série knih Lenky Malátové, kterou jsem sehnala až z dotisku. Provází a vysvětluje základy paličkování až po cvičné práce včetně podvinků. www.palickyxf.cz
Kniha popisuje techniky paličkování od základů až po různé tipy a triky zkušené profesionální krajkářky. Velice zajímavá je část popisující zakončení krajky. Krásný vánoční dárek od mé dcery.
Text provází vznikem krajky od hledání ve starověku, v běhu staletí až po dnešní podobu s bohatým obrazovým doprovodem. Autorky dále popisují techniku paličkování včetně vzorníku a podvinků.
Z cyklu o paličkování je to 4. díl. Velice názorně kresbou vysvětleny základní techniky paličkování včetně podvinků. Zakoupeno v e-shopu - www.krajka.com
Čtrnáct překrásných krajek s podvinky od akademické malířky Jaroslavy Perény s textem ve francouzštině. Kniha zakoupena na slavnostech ve Vamberku (2011).
Kniha je průřezem výtvarného umění akadem. mal. Milči Eremiášové. Objektiv profesionála opravdu na okamžik zastavil čas. Kniha zakoupena na výstavě autorských krajek v Lidické galerii (Lidice u Kladna, únor 2011). 
Kniha z roku 1978 je ve slovenštině. Popisuje přípravné práce a základy paličkování včetně ukázek hotových krajek a podvinků. Dostala jsem ji od své dcery.  
Nádherná kniha s tématem Velikonoc, ale náročnějšími podvinky - viz VELIKONOCE. Upaličkovala jsem podle ní celé rodinky (kohoutky, slepičky, kuřátka) - viz FOTOGALERIE. Kniha zakoupena v e-shopu.
Jak vláčku upaličkovat a jak ji nakreslit. Podrobný pracovní postup, včetně podvinků. Kniha zakoupena v době kurzu ve VSUŘ.
Návody, jak začínat a zakončit krajku, včetně podvinků. Česky, anglicky, německy. Kniha zakoupena v době kurzu ve VSUŘ.
Drobné paličkované doplňky pro slavnostní a všední stolování, včetně podvinků. Soubor podvinků zakoupen v e-shopu.
Sešit 1/1998 - soubor 5 podvinků na dekoraci stolu - anglicky, německy, dánsky.
Záznamy: 1 - 15 ze 178
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

"Chtěl bych" to není nic.

"Chci" dělá divy.

A.R.Vinet

Člověk přece musí něco chtít, musí mít před sebou nějakou cestu o které ví, že někam vede.

A když věří, že je správná, má po ní jít a třeba zakopávat o kameny.

Knihy o paličkování

ke kterým se ráda a často vracím uvádím v knihovničce.

Některé se staly mým nezbytným rádcem.

Zařadila jsem rovněž časopisy o háčkování a kreativním tvoření.

Kontakt

Jana Ryšavá Praha 6 j.rysava@seznam.cz
paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník