"Chtěl bych" to není nic.

"Chci" dělá divy.

A.R.Vinet

Člověk přece musí něco chtít, musí mít před sebou nějakou cestu o které ví, že někam vede.

A když věří, že je správná, má po ní jít a třeba zakopávat o kameny.

Betlémské zvonění 2014

Vánoční výstava Betlémské zvonění v Betlémské kapli začala vernisáží 28.listopadu. Úvodní slovo, již tradičně, přednesl Ing. Blahoslav Lukavec, o hudební doprovod se postarala Malá muzika J. Pospíšila a dětský soubor ze Skoronice u Kyjova, který vzal u srdíčka nejednoho z přítomných.

Betlémská kaple v r. 2015, kdy uplyne 600 let od upálení mistra Jana Husa v Kostnici v r. 1415, si připomene toto výročí. K uctění jeho památky dne 6. prosince 2014 na Betlémském náměstí zvonař Michal Votruba z Myslkovic u Tábora odlil zvon "Mistr Jan". Zvon bude osazen 6. července 2015 do zvoničky Betlémské kaple, kde zatím chybí. 

Vystavený velký zvon v kapli nemohl být pro svou velikost a váhu instalován přímo na výstavě v podzemních prostorách. Byl první, který si mohli návštěvníci prohlédnout.

Po skončení vernisáže přítomní přešli do podzemních prostor, kde výstava začala.

Krásné opravdové zvony pastevecké, lodní, koňské, skleněné a další z různých materiálů a velikostí, včetně paličkované krajky, betlémů, vánočních ozdob a perníčků, které provoněly celou výstavu.

Krajkářky z VSUŘ předvedly své krajkářské umění a přítomní si mohli vyzkoušet práci s paličkami za asistence krajkářky. Svá řemesla předváděli i další umělci.

Obchůdek poskytl možnost zakoupit originální drobné vánoční dárky.

Vánoční výstava skončila 4. ledna 2015.

 

Fotografování v prostorách Betlémské kaple a podzemí dovoleno. 

Fotografie pořízeny a publikovány s laskavým souhlasem zúčastněných osob.

Kontakt

Jana Ryšavá Praha 6 j.rysava@seznam.cz
paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník