Krušnohorská krajka

v Městské knihovně se konala výstava paličkované krajky www.knihovna.novarole.cz  
vystavovaly sestry Alena Bydžovská a Jiřina Komjatiová z Nových Hamrů.
umístěné na panelech dodávají pozitivní energii
Záznamy: 1 - 7 ze 27
1 | 2 | 3 | 4 >>

Fotografie pořízeny a prezentovány s laskavým souhlasem paní Ladislavy Nemčičové, vedoucí Městské knihovny v Nové Roli a paní Evy Krovozové z Informačního centra v Ostrově.

"Chtěl bych" to není nic.

"Chci" dělá divy.

A.R.Vinet

Člověk přece musí něco chtít, musí mít před sebou nějakou cestu o které ví, že někam vede.

A když věří, že je správná, má po ní jít a třeba zakopávat o kameny.

  Výstavy k výročí 450 let paličkované krajky v Krušných horách

pořádá občanské sdružení Krušnohorská krajka www.krajka.eu. Vzniklo v roce 2006 a jeho posláním je navázat na tradici paličkované krajky, jejíž ruční výrobou tato oblast proslula již v 16. století.

Členky tohoto sdružení, které pocházejí převážně z Karlovarského kraje, chtějí toto krásné řemeslo zachovat i pro další generace.

Výstavy paličkované krajky se konají v měsíci květnu ve městech: Abertamy, Aš, Cheb, Chomutov, Kraslice, Kynšperk nad Ohří, Nová Role a Ostrov.

S manželem jsme, ve čtvrtek 17. května 2012, navštívili výstavu autorské paličkované krajky v Nové Roli a výstavu historické a současné paličkované krajky v Ostrově, což je z Prahy přes Karlovy Vary cca 140 km a cesta autem trvala 2 hodiny.

Kontakt

Jana Ryšavá Praha 6 j.rysava@seznam.cz
paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník