andělé a andílci

Zdroj: Nováková J. (autor podvinků), Ryšavá J. (realizace a dekorace). Paličkování 2012.
- vládne snům, emocím, citlivosti, intuici a tomu, jak se cítíme ...
použité techniky: cuchanina, pláténko, kroucené páry, řetízek, lístkovina, okraj na očka a za dva páry - materiál: lněné barevné nitě, zlatá příze Anchor - Zdroj: Nováková J. (autor podvinku), Ryšavá J. (realizace). Paličkování 2012. 
- s jeho pomocí se můžeme chránit před pýchou, sobectvím a egocentrismem ...
použité techniky: cuchanina, pláténko, kroucené páry, řetízek, lístkovina, okraj na očka a za dva páry - materiál: lněné barevné nitě a stříbrná metalická - Zdroj: Nováková J. (autor podvinku), Ryšavá J. (realizace). Paličkování 2012. 
Zdroj: Nováková J. (autor podvinku), Ryšavá J. (realizace). Paličkování 2012.
- velikost paličkované krajky po konečné úpravě sešitím na výšku - 7 cm
- použité techniky: polohod, obtáčené pláténko, pláténko, okraj na očka a za dva páry - materiál: lněné bílé nitě a stříbrná metalická
- velikost paličkované krajky po konečné úpravě sešitím na výšku - 7 cm
Záznamy: 1 - 10 ze 36
1 | 2 | 3 | 4 >>

"Chtěl bych" to není nic.

"Chci" dělá divy.

A.R.Vinet

Člověk přece musí něco chtít, musí mít před sebou nějakou cestu o které ví, že někam vede.

A když věří, že je správná, má po ní jít a třeba zakopávat o kameny.

Kdo jsou andělé?

Obecně jsou to mýtické, nadpřirozené duchovní bytosti, které dle židovské tradice stvořil Bůh v jednom okamžiku druhého dne stvoření.

Poskytl jim svobodnou vůli, nesmrtelnost a božskou inteligenci. Na rozdíl od pozemského tvorstva se andělé nevyvíjejí, protože se narodili dokonalí.

Andělé vládnou všemu, nejsou omezeni časem ani prostorem, ocitnou se na místě, kde si přejí být a mohou na sebe vzít jakoukoliv podobu. Nemají pohlaví, ale mnoho z nich zaujímá jednu i druhou polaritu.

Ochotně nás ochraňují před machinacemi "padlých andělů", kteří veškerou moc a slávu chtějí jen pro sebe - nechtějí sloužit, ale chtějí, aby jim bylo posluhováno. Stali se ďábly, démony a zloduchy pro jejich aroganci a závist, která je však ničí.

Anděl, andělka, andílek, andělíček nám nikdy neublíží a vždy to s námi myslí dobře. Pomáhají nám v těžkých chvílích a neustále nás střeží. Nenechají nás trápit, nepodrazí nás a ani nezklamou. Pokud se s některým setkáme, už nás do konce života neopustí.

Pro mé paličkované anděly, andělky, andílky a andělíčky to platí dvojnásob (kromě "padlého anděla" - zloducha Kraďouse).

Poznali jste nějakého anděla?

Pokud ano, chovejte se k němu s úctou a hýčkejte si ho, aby Vám neuletěl ... 

Kontakt

Jana Ryšavá Praha 6 j.rysava@seznam.cz
paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník