Čínský zvěrokruh

- Had představuje v čínském kalendáři šesté znamení a je symbolem moudrosti, inteligence a rozhodnosti.  Zdroj: Nováková J. (autor podvinku), Ryšavá J. (realizace). Paličkování 2013.
- použité techniky: pláténko, vložený barevný řetízek, lístkovina, okraje na očka a za dva páry, obtáčené pláténko.
- je inteligentní a vtipná, životem někdy proplouvá více lstí než prací. Pečuje o své přátele a rodinu, které miluje. Žije přítomností, ale lpí na minulosti. Ženy narozené v roce Krysy shromažďují věci, kterých se však dokáží bez jakéhokoliv...
- techniky paličkování: pláténko, kroucené páry, cuchanina, řetízek, lístkovina, okraje na očka, za dva páry a obtáčené pláténko (celkem 16 párů paliček) -   použitý materiál: barevné lněné nitě (světle šedá, tmavě šedá, světle...
Zdroj: Nováková J. (autor podvinku), Ryšavá J. (realizace). Paličkování 2013.
- zrozenci ve znamení Buvola jsou většinou klidní a trpěliví. Navenek působí zadumaně, jsou velice inteligentní a nápadití. Mají rádi samotu a klid, v nitru jsou někteří choleriky. Svou výbušnou povahu nedávají najevo, ale když k tomu...
- techniky paličkování: pláténko, cuchanina, kroucené páry, lístkovina, spojování háčkem, okraje na očka a za dva páry, obtáčené pláténko - použitý materiál: barevné lněné nitě (černá, žluto-hnědá, červeno-hnědá, červená bordó).
Zdroj: Nováková J. (autor podvinku), Ryšavá J. (realizace). Paličkování 2013.
- má schopnost vést lidi a charizma, kterému je těžké odolat. Nemá ani tak zájem o moc, ale o peníze a úspěch. Díky své dravé povaze se hodí na politika nebo manažera velkého podniku, má rád velké riziko. Přesto, že je TYGR velký bojovník,...
- použité techniky paličkování: pláténko, cuchanina, kroucené páry, lístkovina, spojování háčkem, okraje na očka a za dva páry, obtáčené pláténko - materiál: barevné lněné nitě (žluto-hnědá, krémová, černá, světle-zelená, tmavě-zelená).
Záznamy: 1 - 10 ze 43
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

"Chtěl bych" to není nic.

"Chci" dělá divy.

A.R.Vinet

Člověk přece musí něco chtít, musí mít před sebou nějakou cestu o které ví, že někam vede.

A když věří, že je správná, má po ní jít a třeba zakopávat o kameny.

Čínský zvěrokruh

 

Nový čínský rok 2019 začíná v úterý 5. února a končí 24. ledna 2020.

Je to skvělý rok na získání finančního zisku a výhodné investice.

Prase (Vepř) je v čínském zvěrokruhu dvanáctým, tedy posledním znamením a rok 2019 je rokem konců, tzn. obdobím, kdy se mají věci dokončit a nové nezačínat.

Nový čínský rok 2017 začíná 28. ledna a končí 15. února 2018.

Kohout je 10. znamením v čínském zvěrokruhu. 

Začínáme více racionální a konstruktivní dobu a tím se dostáváme z matoucího období.

Nový čínský rok 2016 začíná 8. února ve znamení Opice.

Opice (čínsky Hou) je 9. znamením v čínském zvěrokruhu. Je moudrá, ale nebezpečná, často nenaslouchá radám, rozhoduje svým osobitým způsobem.

Ze všech zvířat zvěrokruhu je opice nejvíce podobná člověku, nese v sobě prvky lidské inteligence, lstivosti, vypočítavosti a prohnanosti.

Nový čínský rok 2015 začíná 19. února ve znamení Kozy a potrvá do 7. února 2016, kdy jí nahradí Opice.

Koza v čínské mytologii symbolizuje mateřství a je symbolem štěstí, blahobytu a luxusu. Narození ve znamení Kozy bývají velkými politiky, podnikateli a herci.

Děti narozené v roce 2015 budou mít umělecké schopnosti a střízlivý pohled na dění.

Nový čínský rok 2014 začíná 31. ledna ve znamení Koně a bude dynamický, dravý, přinášející rizika.

Horoskop na rok 2013 - podle čínského kalendáře začíná rok Hada 9. února a říká, že bude úspěšný pro rozvoj vědy, průmyslu, výzkumu a expedic.

Politická situace nebude klidná. V sociální oblasti nastanou nesnáze a konflikty kvůli lhostejnosti k blízkým a příbuzným.

V podzimních měsících lidé budou muset zvýšit pracovní úsilí, pracovat bez ohledu na pracovní dobu, aby nepřišli o práci.

V manželství bude vládnout klid a harmonie za předpokladu, že si udrží zaběhnuté stereotypy a manželé vynaloží velké úsilí na získání finančních prostředků vlastním přičiněním, nikoliv podvodným způsobem.

Had představuje v čínském kalendáři šesté znamení a je symbolem moudrosti, inteligence a rozhodnosti (je shodný s měsíčním znamením Panny).

V čínském zvěrokruhu je každému roku přiřazeno jedno z dvanácti znamení, která se periodicky opakují.

Jsou to:

Krysa (Myš) -- Buvol -- Tygr -- Zajíc (Králík) -- Drak -- Had -- Kůň -- Koza (Ovce, Beran) -- Opice --Kohout (Kuře) -- Pes --Vepř

 

Kontakt

Jana Ryšavá Praha 6 j.rysava@seznam.cz
paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník