barvy štěstí

Zdroj: Ryšavá J., (autor podvinku a realizace). Paličkování 2012.
je vyfotografovaná z lodžie našeho bytu v Praze 6 - Bílé Hoře. Má sedm základních barev: červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou, fialovou a růžovou.
je symbolem ohně a krve, boje a revoluce. Aktivuje vůli, dodává energii a víru ve své schopnosti. Často je výrazem vášně, náruživosti. lásky a půvabu.
představuje odstín sytějšího plamene ohně a záři zapadajícího slunce. Jde o barvu veselí i vzdoru, je výrazem energie, tepla a přátelství.
symbolizuje slunce, jas a rozum, ale je také barvou žárlivosti. Zlatá barva představuje bohatství, nádheru, úctu a důstojnost.
je symbolem naděje a přátelství. Vyvolává klid a pohodu, vyjadřuje životodárnou energii přírody a z tohoto důvodu je pokládána za barvu jistoty a růstu.
připomíná nebe, nekonečnost, nedosažitelnost. Vyjadřuje klid, jas, mír ale i pasivitu, touhu a věrnost.
symbolizuje povýšenost, důstojnost, mystickou tajemnost a utlumenou vášeň. Znamená živou představivost, která je užitečná pro tvůrčí úsilí.
je nejněžnější barvou spektra. Je velmi zranitelná a křehká na pohled. Skrývá však v sobě neobyčejnou sílu a pevnost, která není fyzického rázu. Jedná se o hloubku lásky - bezpodmínečné lásky - což je láska bez podmínek.
Záznamy: 1 - 9 ze 18
1 | 2 >>

Zdroj: vlastní autorský návrh čtyřlístku a realizace.

Paličkování 2012.

"Chtěl bych" to není nic.

"Chci" dělá divy.

A.R.Vinet

Člověk přece musí něco chtít, musí mít před sebou nějakou cestu o které ví, že někam vede.

A když věří, že je správná, má po ní jít a třeba zakopávat o kameny.

Co je štěstí

a jakou má barvu?

První, co každého napadne, že "Štěstí je muška jenom zlatá, která za večera kol tvé hlavy chvátá ..."  ze známého filmu pro pamětníky "Škola základ života".

Štěstí je v podstatě pocit a my si můžeme představovat cokoliv.

Při svých cestách za krajkou jsem se setkala se zajímavým názorem, že štěstí je duhové.

Napadlo mě upaličkovat čtyřlístky jako symbol štěstí v barvách duhy.

"Skutečné štěstí je vždycky tam, kde ho nehledáme. Přichází jako dar a nedá se na životě vybojovat ani vyvzdorovat." Nikolai Hartmann

"Je jen jedno nepochybné štěstí - žít pro druhého." Lev Nikolajevič Tolstoj

"Budíž srdce šťastné nebo trpící, vždy potřebuje jedno k sobě." Božena Němcová

Kontakt

Jana Ryšavá Praha 6 j.rysava@seznam.cz
paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník