přívěsky na krk

Zdroj: Ryšavá J., (autor podvinku a realizace). Paličkování 2011.  
Zdroj: Ryšavá J., (autor podvinku a realizace). Paličkování 2011.  
Zdroj: Ryšavá J., (autor podvinku a realizace). Paličkování 2011.  
- skládá se z paličkovaného kruhu o průměru 6 cm a šíře 2 cm, dvou korálků a kovového řetízku - technika paličkování je cuchanina, pláténko a okraje na očka (8 párů paliček) - lněné nitě v barvě světle a tmavě zelené a oranžovo-hnědé...
o průměru 4 cm dostatečně zajišťují přiměřenou zatíženost (přívěsek nevlaje na krku) - Zdroj: autorský návrh a realizace. Paličkování 2013.
s bílým plastovým řemínkem
- technika paličkování: pláténko, kroucené páry a okraj na očko - bílé lněné nitě (5 párů paliček) - plastový korálek o průměru 2x3,5 cm - Zdroj: autorský návrh a realizace. Paličkování 2013.
Záznamy: 1 - 10 ze 26
1 | 2 | 3 >>

"Chtěl bych" to není nic.

"Chci" dělá divy.

A.R.Vinet

Člověk přece musí něco chtít, musí mít před sebou nějakou cestu o které ví, že někam vede.

A když věří, že je správná, má po ní jít a třeba zakopávat o kameny.

Šperk

je drobný ozdobný doplněk, který nosily a nosí na těle nebo na oděvu převážně ženy, ale ani muži nezůstávají v pozadí. Šperkem se nazývá např. brož, prsten, čelenka, náhrdelník, náramek, náušnice, přívěsek, spona do vlasů i na pásek, ale i manžetové knoflíky, jehlice do kravaty, korále, řetízky.

Některé šperky sloužily jako amulety a měly za úkol chránit nositele před zlými silami, jiné byly výrazem postavení a moci.

Šperky se dědily z generace na generaci a tvořily rodinné bohatství.

Drahým šperkům začala v 19. století konkurovat levná strojová výroba bižuterie.

Šperk pro různé příležitosti však lze vyrobit za pomocí paliček i z nití (kterých je obrovský výběr od klasických lněných a bavlněných až po efektní, kovové, nopkové apod.) a dozdobit korálky všech možných barev a tvarů. I když je velmi lehký, neztrácí nic na kráse za šperky z drahých kovů.

Každý upaličkovaný šperk je originální a darovaný potěší dvojnásobně.

Kontakt

Jana Ryšavá Praha 6 j.rysava@seznam.cz
paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník