hravé čtyřlístky

na velký papír kruh o průměru 55 cm.
na velkou modrou podušku.
volím vždy při větším počtu paliček odlišný tvar. 
techniky paličkování.
se vejdou na kulatou malou herdulku.
jsou v různých barevných variacích.
o různé kombinace barev.
v odstínech zelené
Záznamy: 1 - 10 ze 20
1 | 2 >>

Zdroj: vlastní autorský návrh a realizace čtyřlístků a kruhu.

Paličkování 2013.

"Chtěl bych" to není nic.

"Chci" dělá divy.

A.R.Vinet

Člověk přece musí něco chtít, musí mít před sebou nějakou cestu o které ví, že někam vede.

A když věří, že je správná, má po ní jít a třeba zakopávat o kameny.

Hravé čtyřlístky

Dvě desítky paličkovaných čtyřlístků jsem rozdala pro štěstí, zbytek zůstal v krabici. Napadlo mě - dopaličkuj ještě další a udělej obraz.

Nejprve nápad s velkým kruhem, na který umístím 12 krajek a do jeho volného středu menší kroužek se třemi krajkami. 4 menší kroužky, každý se třemi krajkami do rohů obrazového rámu o velikosti 70x70 cm (rám vymyslel a zrealizoval manžel).

Na velký papír jsem nakreslila rolerem kruh o průměru 55 cm a šíři 13 cm se základními body pro paličkování, přelepila průsvitnou balící páskou a podvinek byl na světě. Pohodlně se vejde na velkou modrou podušku.

Pro velký kruh jsem zvolila lněné nitě ve světle zelené barvě, pro 5 malých kruhů o průměru 10 cm ve světle hnědé a paličky mohly začít klapat.

Po upaličkování a natužení zbývá krajky přišít na kruhy, ale nejprve odšpendlit a obrátit jednotlivé kruhy do lícové strany a opět přišpendlit. Pak už zbývá přišít neviditelnými nitěmi všech 27 čtyřlístků.

Obraz shlédli návštěvníci na "Březnové skupinové výstavě" v galerii U Zlatého kohouta v Michalské na Praze 2, v srdci Prahy nedaleko Staroměstského náměstí, v březnu 2014. 

Kontakt

Jana Ryšavá Praha 6 j.rysava@seznam.cz
paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník