jak na stojánek

- nářadí: vrtačka, vrták o průměru 3 mm, přímočará pila, ruční pilka, rašple půlkulatá, křížový šroubovák - materiál:  prkno 20X25 cm (tloušťka 17 mm), sololit 20x40 cm (tloušťka 3 mm), hranolek z tvrdšího dřeva 3,8x3,8 cm (délka 7,5 cm), 2x...
- lepidlo Herkules, smirkový papír na dřevo č. 40, kousek lina na 2 ks kroužků (k vypodložení na dno louskáčku), 1x vrut o průměru 3,5 cm a délce 2,5 cm a kolík o průměru 6 mm a délky 7 cm pro dotažení hlavy dřevěného šroubu.
- vyříznuté větší kolečko o průměru 18,5 cm, menší kolečko o průměru 6 cm a podložky z lina.
dotykové plochy natřeme lepidlem a sešroubujeme k sobě vrutem napevno.
nezapomeneme vyvrtat otvor pro vrut o průměru 3 cm a délce 2,5 cm a zašroubujeme dle obr. 3. Do rukověti dřevěného šroubu vyvrtáme otvor o průměru 6 mm (do kterého vložíme kolík pro silnější dotažení-viz obr. 3).
- opracovaný hranolek-hlava: o průměru 36 mm, krček: o průměru 15 mm a výšky 16 mm, výška základny hranolu je 25 mm. Ze sololitu vyřízneme desku o půrměru 18 cm a menší desku o průměru 13,5 cm.
Záznamy: 1 - 8 ze 14
1 | 2 >>

"Chtěl bych" to není nic.

"Chci" dělá divy.

A.R.Vinet

Člověk přece musí něco chtít, musí mít před sebou nějakou cestu o které ví, že někam vede.

A když věří, že je správná, má po ní jít a třeba zakopávat o kameny.

Jak na stojánek

Uvedený dřevěný stojánek k herduli lze vyrobit svépomocí. Potřebné nářadí se určitě v domácnosti najde a materiál, pokud ho doma nemáme, zakoupíme v obchodě pro kutily.

Pozornost si zaslouží dřevěný louskáček na ořechy, zakoupený v běžném obchodě, který s malou úpravou poslouží pro otočný stojánek. 

Herdulí lze volně otáčet dle potřeby do všech stran, což umožňuje pohodlné paličkování.

Stojánek je zhotovený pro kulatou herduli o průměru 21 cm.

Pokud budete chtít nějakou radu, napište, rádi se podělíme o zkušenosti.

Ať se dílo podaří!

Kontakt

Jana Ryšavá Praha 6 j.rysava@seznam.cz
paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník