motivky

- motivek tvoří 6 řad z Perlovky ombré (rezavo-béžová)
a dečka ze sedmi motivků v jednom pruhu (na úzké poličce velice dekorativní)
s dekorací na hnědém pozadí
- dvojitá příze zn. Sněhurka, motivek se skládá  podstatě ze dvou řad
- můžeme je využít jako rozetky pod vinné sklenky
- motivky jsou přiháčkované postupně, dost jsem musela přemýšlet, kdy přiháčkovat (jednodušší je motivky háčkovat samostatně a sešít) - knihovnička (záznam 62)
- dvojitá krémová příze zn. Sněhurka a metalická příze Anchor v barvě mědi.
- 2x prostírání a ozdobný šál - celkem ze 14ti motivků. Kytičkami, které jsem vymyslela, jsou spojeny jednotlivé motivky u ozdobného šálu. Volně položené se třemi a pěti lístky jsou háčkované samostatně. Spotřeba na celou soupravu necelá 4 klubka...
V jednoduchosti je opravdu krása.
Záznamy: 21 - 30 ze 47
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Na motivek č. 7, č.10, č.13 a č.14 zašlu na požádání e-mailem návod zdarma - pomáháme si

"Chtěl bych" to není nic.

"Chci" dělá divy.

A.R.Vinet

Člověk přece musí něco chtít, musí mít před sebou nějakou cestu o které ví, že někam vede.

A když věří, že je správná, má po ní jít a třeba zakopávat o kameny.

Háčkované motivky

jsou nejčastěji v podobě čtverce, ale i obdélníku, hvězdy, kruhu, oválu s různými motivy apod. Háčkují se jednotlivě a spojují jednoduchým přiháčkováním, mohou se také jen sešít jehlou a přízí. Náročnější verze je přiháčkování s vytvořením dalšího vzoru. Můžeme využít i zbytků přízí a vlny, které barevně zkombinujeme.

Háčkované motivky jsou jedinečné v tom, že potřebujeme háček příslušné síly, přízi a toto vybavení můžeme nosit v kabelce kamkoliv. Čekání si zkrátíme touto bohulibou prací. Čas takto strávený nám nebude připadat zbytečně promarněný.

Z motivků lze uháčkovat dečky, poštáře, prostírání, přehoz přes postel, pléd, trojúhelníkový šátek, nákupní tašku, kabelku, pytlík, batoh atd.

Poslední módou z motivků jsou různé oděvy a ještě mnoho dalších krásných a originálních věcí nejen pro praktické použití, ale třeba jenom pro potěšení.

Kontakt

Jana Ryšavá Praha 6 j.rysava@seznam.cz
paličkování, paličky, krajka, lace, nitě, kouzlo nití, herdule, stojánky, prostírka, obrázky, drapérie, lemy, přání, záložky SEO Rozcestník